11 Ağustos Cumartesi günü öğle saatlerinde 12.57’de Aslan Burcu’nda gerçekleşecek olan Parçalı Güneş Tutulması, önümüzdeki 6 ayın nasıl şekilleneceğine dair önemli bilgiler sunuyor.
Güneş Tutulmaları Yeni Ay zamanlarında meydana gelir. Yeni ay enerjisi yeni ve taze döngüleri başlatır. 2018 yılının 3. ve son tutulması 18° Aslan Burcu’nda oluşacak olan bu tutulma ile 2018’in 2. döngüsü başlıyor!
Öncelikle Tutulma, Kuzey Ay Düğümü yönünde olduğundan dolayı daha çok gelecek, umutlar ve hedefler yönünde bir vurgu getiriyor. Tutulmanın yöneticisi Güneş, Aslan Burcu’nda yönetici olduğu asalette tam tepe noktada yer alıyor. Buraya kadar gayet olumlu göstergeler görüyoruz. Kendimizi ortaya koyma, ifade etme motivasyonu hakim. Özellikle Aslan ve yükselen Aslan’lar bu etkileri daha çok hissedebilirler. Doğum haritanızda Aslan Burcu’nun bulunduğu evin konularında bir canlanma, hareket, yaratıcılık söz konusu olabilir.
Tutulmanın genel etkilerine bakacak olursak;
Mars, Satürn ve Merkür’ün geri harekette olduğunu görüyoruz. Kişisel gezegenler olan Mars ve Merkür’ün, kariyer gezegeni olan Satürn’ün bu retroları istediğimiz hızda ilerlemenin çok mümkün olamadığını gösteriyor. Haritada ayrıca Uranüs yeni retroya girmiş bulunuyor. Uranüs’le birlikte Neptün ve Pluto’nun da retro olmaları geçmişe yönelik tamamlanması gereken birtakım durumlar nedeniyle arzuladığımız hayat ivmesini yakalamak konusunda gecikmelere işaret ediyor.
Tutulmanın retro Merkür ile kavuşması, zihinsel uğraşların, anlaşmaların, pazarlıkların, fikirlerin tekrar tekrar elden geçirilebileceğini ortaya koyuyor.
Önümüzdeki günlerde yapılacak olan sözleşmelerde, görüşmelerde, konuşmalarda detaylara ekstra önem vermenizi tavsiye ederim. Fazla özgüven ile yapılan atılımlar, alınan kararlar uzun vadede kalıcı olmayabilir. Geriye dönüp düzeltmeler yapmak gerekebilir.
Tutulma haritasında Akrep Burcu yükseliyor ve zorlu şartlara, mücadeleye işaret ediyor.
Tutulma haritasında sabit niteliklerin fazla olması dikkat çekici! Ancak Boğa’daki retro Uranüs’ün de tüm bu sabitlere zorlu açılar yapması ile hayatımızdaki temel birtakım (sağlam gözüyle baktığımız) taşların yerinden sallanması söz konusu!

 

ISAR CAP Danışman Astrolog 

Pınar M. Selçuk