Neden Kurt Adamlar hep Dolunay’da ortaya çıkar? Neden kurtlar bu zamanda daha çok ulur? Neden korku filmlerinde hep arka fonda bir Dolunay vardır? Peki ama neden Dolunay hep korku ve gizemle birlikte anılır? Kuşkusuz Dolunay insan psikolojisini her daim derinden etkilemiştir. Eski yerel inanışlarda ve şaman ritüellerinde Dolunay ve Kurt temaları hep birlikte anıla gelmiştir. Dolunay’da maksimum ışığına ulaşan Ay, gecenin koyu karanlığını ortadan kaldırır. Karanlık bilinmeyendir. Dolunay ise gecenin içindeki aydınlıktır. Karanlığın içindeki bu ışık, gizlenen her ne ise onu gözler önüne serer. Aslına bakarsanız bu güzelim Dolunay’ın filmlerin onur konuğu olmasının başlıca nedeni onun nefes kesici görüntüsüdür.

Gelelim Astroloji’de Dolunay’a.. Dolunay dönemlerinde Ay ve Güneş karşıt burçlarda bulunur. Karşıtlık temasıyla olayları daha objektif görmek ve değerlendirmek mümkündür. Daha çok düşünüp, tartmak, tarafsız bir kanıya varmak söz konusudur. Aynı zamanda karşıt kutuplar beraberinde bir gerginlik ve tansiyon de getirir.

Ortaklık kurmak için ideal zamanlardır. Dolunay’da Ay ve Güneş bize 2 karşıt burç arasında bir köprü kurar. İlişkilerimizde özellikle karşı tarafa yönelik bir farkındalık uyanır. Daha çok denge içinde olmak, ilişkilerimizde karşı tarafın istek ve ihtiyaçlarını daha çok anlamak isteriz.

3 Aralık Pazar_ İkizler’de Neptünyen Dolunay

Bu haftasonu Pazar günü akşam saatlerinde İkizler Burcu’nun 11. Derecesinde meydana gelecek olan Dolunay Neptün ile T Kare Açı Kalıbını oluşturuyor. Dolayısıyla değişken koşullar altında fazlasıyla olayları idealize etme, aldanma veya aldatılma temaları öne çıkıyor. Jüpiter ise 11 derece Akrep Burcu’nda Neptün ile güzel bir üçgen kuruyor ve bu şartlar altında bize daha pozitif bir bakış açısı vaat ediyor.

Dolunay haritasının Yükselen Burcu Yengeç ve yöneticisi Ay, haritanın 12. Evine düşüyor. 2 hafta boyunca vatan, millet, aile ve güvenlik konuları ana çerçeveyi oluştururken bu konuları çok iyi yönetmek de pek mümkün olamayabilir. Nitekim iletişim ile ilgili konularda kontrol dışı gelişmeler söz konusu. Dolunay’ın yöneticisi Merkür de, Yay Burcu’nda Retro hareketine tam bu aralıkta başlıyor ve 23 Aralık’ta düzgün hareketine dönüyor. Zaten Merkür Yay’da gücünü tam anlamıyla ortaya koyamazken bir de üzerine retro yapacak olması özellikle basın-yayın, felsefe, din ve inanç konularında birtakım karışıklıklar, yanlış anlaşılmalar, karmaşa ve kargaşa getirebilir.

Satürn de Yay Burcu’ndaki serüveninin sonlarına yaklaşıyor ve Oğlak Burcu’na geçmeye hazırlanıyor. 20 Aralık’ta Oğlak Burcu’na ilerleyecek olan Satürn ve 23 Aralık’ta retrodan çıkacak olan Merkür ile 3 hafta boyunca biraz daha akışta kalmak, dikkatli ve tetikte olmak, geçmişten getirdiğimiz olayları toparlamak daha faydalı olabilir.

Gelecek hafta Yay Burcu’nu etraflıca konuşup, Yay’ların çok yönlü doğasını daha iyi anlamaya çalışacağız.

Güzel bir Dolunay geçirmeniz dileği ile..

ISAR CAP Danışman Astrolog 

Pınar M. Selçuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir