Akrep Burcu, Burçlar Kuşağı’nda korkutucu bir üne sahiptir. Bir topluluk içinde Akrep olduğunuzu dile getirdiğiniz vakit çevrenizdekilerin ürkmesi kuvvetle muhtemeldir. Gelin bugün birlikte Akrep Burcu’nun  sis ve toz bulutunu biraz aralayıp bu burcu daha iyi anlamaya çalışalım.. Burçlar doğa ile benzer özellikler taşırlar. Akrep Burcu’nun mevsiminde ise doğa ilkbaharda yeniden canlanmak, yeşermek üzere kısa süreliğine bir kış uykusuna yatar. Aslında bu bir ölüm uykusudur. Güç kazanmak, yeniden hayata dönmek için gerekli olan bir yenilenmedir. İşte Akrep Burcu insanı da doğanın kendi içindeki yenilenme gereksinimini ve dinamizmini hayatı boyunca içinde taşır. Zümrüd-ü Anka kuşunun küllerinden yeniden doğması gibi Akrep kişisi de zorlu dönemlerin ardından bir transformasyon, dönüşüm içine girip küllerinden yeniden doğar. Yeniden doğmak için eski kalıpları geride bırakmak, eski benliği öldürmek onun için bir zorunluluktur. Bu sancılı sürecin ardından Akrep eskisinden daha da güçlü bir şekilde ortaya çıkar, savaş silahlarını kuşanır ve mücadelesini zaferle tamamlar.

Akrep Burcu’nun yönetici gezegeni Mars, ona savaşma ve hayatta kalma güdüsünü verir. Yoğun tutkulara, arzulara, duygulara sahip olan Akrep incindiği vakit düşmanını sokmaktan hiç çekinmez. Su elementinin hassaslığına, alıcılığına sahiptir. Etkiye açıktır, ancak etkiye tepkiyle karşılık verir. Bir Akrep kişisinin güvenini sarstığınız vakit, geçmiş olsun sizinle artık işi bitmiştir. Akrep için hayat siyah ve beyazdan ibarettir. Siz onun için ya dost ya da düşman olabilirsiniz. Bazen de Akrep sizinle düşman olmaya bile tenezzül etmeyip sizi tamamen hayatından çıkarır ve siz yokmuşsunuz gibi davranır. Akrep’in düşmanlığını kazanmaktansa emin olun böylesi çok daha iyidir.

Akrep Burcu kişisi sahip olunabilecek en vefalı, en güvenilir, sizi asla yarı yolda bırakmayacak dosttur aynı zamanda. Yapılan hiçbir şeyi unutmaz. Sabit fikirlerini değiştirmek ne yazık ki pek mümkün değildir.

3 farklı Akrep arketipi söz konusudur.

İlk basamakta; burcun gölge özelliklerinin etkisinde kalan kıskanç, şüpheci, etrafını sürekli kontrol eden, baskı kuran, güç peşinde koşan Akrep arketipi bulunur.

İkinci basamakta, sahip olduğu gücü baskı amaçlı kullanmaktan ziyade, daha çok amaçları yönünde pozitif manada kullanan, analiz etme, derine inme isteği ile yoğun bir konsantrasyon kurabilen, tutkularının esiri olmayan Akrep arketipi bulunur.

Son basamakta ise egosunun önüne geçmiş, insanlık yararına şifa dağıtan arketipten bahsedebiliriz.

Türkiye’den ve Dünya’dan Ün Kazanmış Akrep Burcu Kişileri

Yazarlar: Dostoyeveski, Albert Camus, Bram Stoker, Jose Saramago, Hıncal Uluç

Siyasetçiler: Joseph Goebbels, Hillary Clinton, Abdullah Gül, Necmettin Erbakan, Süleyman Demirel, Mesut Yılmaz

Sinema ve Tiyatro Oyuncuları: Leonardo di Caprio, Grace Kelly, Jodie Foster, Alan Delon, Winona Ryder, Demi Moore, Kemal Sunal, Ediz Hun, Metin Akpınar, Müjdat Gezen, Kıvanç Tatlıtuğ, Suna Pekuysal,  Doğa Rutkay, Arzum Onan, Ahmet Kural

Resim, Heykel Sanatçıları: Claude Monet, Picasso, Auguste Rodin

Ses Sanatçıları: Emel Sayın, Ferdi Tayfur, Zerrin Özer, Ahmet Kaya, Şevval Sam, Özlem Tekin

Futbolcular: Tanju Çolak, Mustafa Denizli

İş Adamları: Bill Gates, Aziz Yıldırım

Yönetmen: Martin Scorsese

Nobel Ödüllü Kimyager ve Fizikçi: Marie Curie

 

ISAR CAP Danışman Astrolog 

Pınar M. Selçuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir