Tutulma mevsimi dediğimiz şu günler hayatlarımızda önemli gelişmelerin olduğu, kadersel kararların alındığı bir dönem!

Güneş Tutulması’nın ardından 21 Ocak Pazartesi günü sabah 8.16’da Ay Tutulması gerçekleşiyor! Hem de Ay Dünya’ya en yakın (perigee) konumunda iken! Dolunay’ı olduğundan daha büyük göreceğiz!

Aslan Burcu’ndaki Ay Tutulmasını çok güçlü bir Dolunay olarak düşünebilirsiniz. Etkilerini şimdiden hissediyor olabilirsiniz. Eğer geceleri nedensiz bir uykusuzluk çekiyor, içinizdeki duygular fırtınalar estiriyorsa haritanızda tetiklenen bölgeler var demektir.

Aslan’ın 0 derecesinde meydana gelen “Süper Kanlı Ay Tutulması” Uranüs ile zorlu bir kare açı oluşturuyor. Hesapta olmayan, ani sürprizler ve fırsatlar, çevresel koşullarda değişimler ve yenilenmeler söz konusu!

Bu esnada Yay Burcu’nda kavuşan Venüs ve Jüpiter bize umut ışığı oluyor. Gökyüzündeki iki iyicil gezegenin birleşmesi şu zor günlerde bize destek olurken hiç ummadığımız alanlardan gelebilecek fırsatlara işaret ediyor! Bu kavuşum ayrıca aşırı risk almayı da beraberinde getiriyor.

Senenin yıldızları Oğlak ve Yengeç burçları başta olmak üzere, bu Ay Tutulması Aslan, Kova, Boğa ve Akrep Burçlarını daha yoğun etkileyecektir.

Duygularımızı ifade tarzımız bu dönemde daha coşkulu, gösterişli ve teatral olabilir. Duygusal krizler yaşanabilir.

İkili ilişkilerimizde esnek olabilmek, düşüncelerimizi kabul ettirmek yerine karşı tarafı anlamaya özen göstermek bu günleri daha rahat ve sorunsuz atlatmamızı sağlayacaktır.

Sevgiler☘

Danışman Astrolog Pınar Selçuk