18.12.1980 İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi Sinema – TV (ön lisans) ve Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi (lisans) mezunudur. 

Astrolog ve Regresyon Uzmanı olarak danışmanlık vermektedir. Reiki‘yi hayatının her alanında kullanmaktadır.

Astroloji Eğitimini; R. Hakan Kırkoğlu‘nun önderliğinde Göklerin Bilgeliği Okulu‘ndan diploma seviyesinde almıştır.

Astrolojik platformda uluslararası çapta onaylanmış bir Astrolog olduğunu belgeleyen ISAR CAP* unvanını 12 Kasım2017 yılında ISAR Etik Farkındalık ve Danışmanlık İlkeleri Eğitimlerini tamamlayarak ve 6 saat süren ISAR* Yetkinlik Sınavını başarıyla geçerek almıştır. 

ASTROLOJİ konusunda aldığı eğitimler:

Göklerin Bilgeliği Okulu Modern Astroloji (Diploma, 3 yıl)  2014-2017

Göklerin Bilgeliği Okulu Horary (Soru Astrolojisi) 2014 Yaz Okulu

Göklerin Bilgeliği Okulu Hayat Temalarımızı Anlamak 2016 Yaz Okulu

Göklerin Bilgeliği Okulu Helenistik, Ortaçağ ve Rönesans dönemi Astroloji Teknikleri Eğitimi (Master Class, 1 yıl) 2016-2017

Ehsan Khazeni Sabit Yıldızlar Semineri 2017

ISAR* Etik Farkındalık Eğitimi 2017

ISAR* Danışmanlık İlkeleri Eğitimi 2017

ISAR* Yetkinlik Sınavı 12 Kasım 2017

ISAR CAP*: International Society for Astrological Research, (C.A.P) Certificate of Astrological Proficiency  

REGRESYON UZMANI

Tülin Etyemez Schimberg ve M. Reşat Güner önderliğinde UNICORN‘dan IBRT tarafından akredite ve Avrupa Regresyon Uzmanları Birliği (EARTh) tarafından tanınan toplamda 4 modül olan “Regresyon Uzmanlığı” eğitimini başarıyla tamamlamış ve 18 Mayıs 2019’da sertifika no;UNC0076 ile mezun olmuştur. 

REGRESYON UZMANLIĞI konusunda aldığı eğitimler:

Unicorn Transformational Studies  I. Modül Regresyon Uzmanlığı Eğitimi 2018

Unicorn Transformational Studies II. Modül Regresyon Uzmanlığı Eğitimi 2018

Unicorn Transformational Studies III. Modül Regresyon Uzmanlığı Eğitimi 2019

Unicorn Transformational Studies IV. Modül Regresyon Uzmanlığı Eğitimi 2019

I. Uluslararası Regresyon Uzmanlığı Zirvesi; Trisha Caetano & Dr. Hans TenDam Workshop 2018

Yoga Alliance onaylı Hatha Yoga eğitmeni olan Pınar Selçuk, 1. ve 2. derece Reiki uygulayıcısıdır.

USUİ REİKİ SOY AĞACI ise şöyledir:

REİKİ 1. Aşama eğitmeni Deniz Bağan

Mikao Usui, Chujiro Hayashi, Mrs. Hawayo Takata, Phyllis Lei Furumoto, Evelyne Helbling, Miranda & Peter Gilgen, Ageh & Unmesha Popat, M.Sevil Pols, Gülüm Omay, Deniz Bağan, Pınar Selçuk

REİKİ 2. Aşama eğitmeni Petek Kitamura

Mrs. Hawayo Takata, Paul Mitchell, Lorie Ellen Grant, Katherine Galbtaith, Cathy Chow, Cyd Makanui Souza, Dona McMillan, Petek  Kitamura, Pınar Selçuk

YOGA konusunda aldığı eğitimler ve workshoplar :

YOGATIME Deniz Bağan Özoğul & Dide Çelen Ramok _ 200 Saat Yoga Alliance onaylı Hatha Yoga Hocalık Eğitimi 2013-2014 

Dechen Karl Thurman Jivamukti Yoga Workshop 2013 

Nicole Ohme  Vinyasa Flow Yoga Workshop 2013

Vedat Havlucu Ters Duruşlar ve Kol Dengeleri Workshop 2014 

Onur Saatçi Yoga ve Masaj Workshop 2014

Başak Yüksel İncinmelerle Çalışmak & Yogaya Terapik Yaklaşım Workshop 2014 

Nicole Ohme Hands on Adjustments Workshop 2014 

Deniz Bağan Özoğul Psoas’ı Hissetmek / Duyarlılığa Davet 2014

Devrim Akkaya Çakra Kursları: Anahata (Kalp Çakrası) 2014 

 

Gelin kendisini bir de kendi sözcüklerinden dinleyelim;

“Kendimi anlamak adına başlamış olduğum Astroloji yolculuğum, yıllar içinde hayatı keşfetme ve hayatı anlama serüvenine dönüştü. Uçsuz bucaksız bu bilgi deryasında Güneş, Ay, Gezegenler ve Yıldızlar bin yıllardan beri gizemlerini semboller aracılığı ile dile getirdiler. Ben de bu bilgi deryasına adım atıp, tarih boyu aktarılan Hermetik Bilgileri öğrendikçe ve sistemin ne kadar eşsiz ve mükemmel çalıştığını gördükçe hep aynı yoğun heyecanı içimde hissettim..

Bu çok değerli ezoterik göstergeler Antik kitaplardaki bilgilerin yeniden keşfiyle günümüze aktarıldı ve sadece psikolojik bir yaklaşımdan öteye gidemeyen ve aynı zamanda deforme edilmiş 20.yy Astroloji’sine derin anlamlar katmaya başladı.

Hayatı içinde kadersel temalarında yer aldığı bir yolculuk olarak görmekle beraber yaklaşım olarak Geleneksel Astroloji ve Stoa felsefesini benimsiyorum. Stoa Felsefesi, zihnin mutluluğu ve huzuru ile yakından ilgilenir. Doğa’da mükemmel uyum saklıdır ve insan doğayla uyum içinde yaşadığı takdirde aradığı mutluluğa kavuşur. Yazgı Tanrı’nın planının bir parçasıdır ve kişinin huzuru Tanrı’nın planını kabulünden geçer. Ancak kişinin özgür iradesi de önemlidir. Dışsal nedenler belli bir yere kadar harekete geçirici olsa dahi kişinin vereceği tepki kendi doğasına bağlıdır.

Her bir birey hayat yolculuğunda kendi doğasına uygun bir araç kullanır.. Kimisi sürat motoruyla son hız çevresindeki olağanüstü manzarayı fark edemeden yol alırken, kimisi bir kayıkla bin bir güçlükle ilerlemeye çabalar.. Kimi lüks bir yatta hayatın dümenini miçoya bırakıp, manzaranın keyfini sürerken, yolunu kaybeder.. Kiminin devasa gemisi açık denizlerde yol alırken bir gece aniden kayalara çarparak su almaya başlar.. Kimi rüzgar, fırtına demeden kendi inşa ettiği mütevazı teknesinde varacağı hedefe kilitlenir..

Bu yolculukta rehberimiz Göklerdeki yıldızlardır! Galaksimizdeki milyonlarca yıldız bir arada ışıldarken aslında bize ne kadar yakın olduklarını usulca fısıldıyorlar.

Regresyonun büyülü dünyası ise psişenin dünyasıdır.. Mantıklı zihin ile açıklanamayan nice fenomen bilinçdışı ile örüntülüdür. Kendi bilinçaltı kaynaklarımı keşfettikten sonra danışanlarıma regresyon çalışmaları ile sorunlarının kaynağını bulma ve dönüştürme konusunda yardımcı oluyorum.. Bu yolda bana ışık olmuş ve olacak tüm hocalarıma, rehber varlıklarıma şükranlarımı sunuyorum..”

Pınar Selçuk