Çok çok eski zamanlarda, uzak diyarlarda bir halk yaşarmış. Hikayeye göre denizden çıkan keçi bedenli, balık kuyruklu yaratık onlara bir medeniyet kurabilmek için gerekli olan tüm bilgileri öğretmiş.. Ve sonra bu mitolojik varlık Zodyak kuşağında Oğlak Takımyıldızı olarak yerini almış..

Sümer ve Babil mitolojilerinde yer alan bu hikaye bize Oğlak Burcu temaları olan sorumlulukları, kuralları, devleti, sistemi, disiplinli çalışmayı, amaca ulaşmak adına yapılan hırs ve çalışmaları gösteriyor.

Peki ya bu konuların 17 Temmuz’da saat 00.38’de 24 derecede gerçekleşecek olan Ay Tutulması ile nasıl bir bağlantısı olacak?

Oğlak’ta Pluto ile kavuşan Ay hiç kuşkusuz bulunduğu konumda rahat edemeyecektir. Zaten tüm değişim ve dönüşümler de bu rahatsızlık hissinden kaynaklanmaz mı? Her şey güllük gülistanlık olsa neden bir şeyleri değiştirmek isteyelim ki?

İşte bu Ay tutulması içimizde, derinlerde, belki bilinçaltımızda olan yerleşmiş kalıpları, süregelen düzeni, kırmak, dönüştürmek adına bir tetik etkisi yapacak. Lakin bu etkiler ilk olarak yaklaşık 7 ay önce, 6 Ocak’ta Oğlak’ta gerçekleşen Güneş Tutulması ile hayatımıza girmiş bulunuyor. Şimdi ise 6 Ocak’ta başlayan sürecin olgunlaşması ile sonuçlarını görmeye, meyvalarını toplamaya başladık. Ortaya çıkan sonuçlarla hayatımızda bizi daha çok sorumluluk almaya iten koşullar doğabilir.

Psikolojik anlamda bu süreçte kendimizi kısıtlanmış, stresli, belki biraz korkmuş ve baskı altında hissedebiliriz. İlişkilerde güç savaşlarına, manipülasyonlara karşı dikkatli olmakta fayda var!

Bu süreçte en büyük motivasyon kaynağımız; inşa etmek üzere olduğumuz her ne varsa ona canı gönülden inanmak olmalıdır. Zira inançla her türlü zorluğun rahatlıkla üstesinden gelmek mümkündür.

Sevgiler,

ISAR CAP ASTROLOG

PINAR SELÇUK