6 Ocak Pazar günü Türkiye saati ile sabah 4.28’de Oğlak Burcu‘nda meydana gelecek olan Kısmi Güneş Tutulması önümüzdeki 6 aya ışık tutuyor!

Tutulma Saturn ve Pluto arasında oluşurken şartların hiç de kolay olmadığını vurguluyor!

Özellikle tutulma öncesindeki ve sonrasındaki 1 hafta çok kritiktir. Dünya genelinde önemli olaylar, doğa hareketleri gözlenir. Toprak elementindeki bu yoğun enerji yerkürenin fay hatlarını kuvvetle muhtemel tetikleyecektir.

Yeni senenin bu ilk tutulması başta Oğlak Burçları olmak üzere öncü burçları Yengeç, Koç ve Terazileri daha çok etkileyecektir.

Eğer doğum haritalarınızda bu burçların 2.dekanında 15. derecesinde kişisel gezegenleriniz var ise senenin ilk yarısı sizler için de önemli gelişmelere gebe olabilir.

Güney Ay Düğümü yönündeki bu tutulma Oğlak temalarında; sorumluluklar, maddi kazançlar, iş ve çalışma konuları, devlet ve otorite figürleri ile ilgili önemli sınavlardan geçeceğimizi gösteriyor. Bu konularda yoğun bir uğraş, aynı zamanda sonlanmalar söz konusu!

Uranüs’ün de artık durağan pozisyonundan ileri hareketine geçişi ve 6 Mart‘ta Boğa’ya adım atması ile hayatlarımızda sağlam, süregelen yapıların sarsılmaya başladığına tanık olacağız.

Tutulmanın enerjisini pozitif yönde kullanabilmek disiplinli bir çalışma ve hedeflere kilitlenme, tüm enerjiyi bu yöne yoğunlaştırma ile mümkündür!

Aynı bir Oğlak gibi tepeye tırmanabilmek, amaçlara ulaşabilmek için karamsarlığa ve endişeye mahal vermemek gerekir!

İçsel kaynaklarınızı en verimli şekilde kullanabilmeniz dileği ile..

ISAR CAP Danışman Astrolog

Pınar SELÇUK