Real Madrid’in Portekizli efsane futbolcusu Cristiano Ronaldo, toplamda kaydettiği 18 gol ile bir takvim yılında 2017 UEFA Şampiyonlar Ligi’nde en çok gol atma rekorunu bir kez daha kırdı. Bu disiplinli, hırslı futbolcuyu gelin Astroloji’nin yardımıyla biraz daha yakından tanıyalım. Ronaldo, Güneş Kova Burcu’nda iken, 5 Şubat 1985 yılında Portekiz’e bağlı Madeira adasında doğuyor. Yükselen burcu ise mücadele ve savaş burcu olan Koç. Koç burcunun yönetici gezegeni Mars, Venüs ile 1.Evde kavuşumda. 1.Ev, dünyaya açılan kapımız olarak dünyayı nasıl gördüğümüzü anlatır. Ayrıca dış görünüşümüzün temel özelliklerini de yansıtır. Ronaldo’da güçlü bir 1. Ev ve Koç burcu vurgusu bulunuyor. Ronaldo adeta dünyaya mücadele etmek için gelmiş bir savaşçı gibi! Atletik yapılı ve bir heykel gibi muntazam hatlara sahip. Venüs 1. Evde Ronaldo’ya güzellik ve estetik katıyor.

Ay Aslan Burcu’nda, 5.evde son derece gururlu ve gösterişi seviyor. Duygularını coşmuş bir sel gibi yaşıyor. Sahne evi olan 5. Ev, Ronaldo’nun oyunculuktan, kendini göstermekten, bir star olmaktan ne kadar keyif aldığını da vurguluyor. 5. Evin yöneticisi Güneş ise Merkür ile birlikte 11. Evde Kova Burcunda, içinde bulunduğu gruplara zekası ve güçlü kimliği ile öncülük ediyor, yol gösteriyor, farklılık, orijinallik katıyor. Eski zamanlarda yaşamış olsaydı, çok büyük ihtimalle tarihe adını yazdırmış olan güçlü, tanınan, sevilen bir kumandan olurdu diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Ronaldo’ya asıl başarıyı getiren ise çok disiplinli olması ve hırs ile yanıp tutuşmasıdır. Diğer futbolculardan onu ayıran bir diğer özelliği aynı bir makine gibi hiç durmadan yorulmadan çalışabilmesidir. Bu yüzden Jüpiter’in Oğlak burcunda 10. Evinde olmasına şaşmamak gerek. Ronaldo’nun haritasına bakmadan evvel Jüpiter’in 10. Evinde olduğundan hiç kuşkum yoktu. 10. Ev toplumun bizi nasıl gördüğünü gösteren evdir. Genelde Jüpiter tepede gündüz haritasında, olumlu açılar eşliğinde şan, şöhret, para, servet getirebilir. Oğlak burcu ise çalışmanın, disiplinli olmanın burcudur. Jüpiter, Ronaldo’da Oğlak etkilerini daha da arttırıp genişletiyor. Oğlak coğrafyasında dik, çetin dağlar, tepeler, yamaçlar bulunur ve kişi hedefine ulaşmak için ne pahasına olursa olsun bu dağları, tepeleri sebatla tırmanır. Ronaldo Jüpiter’in de desteği ile atletik vücudunu kullanarak kendi sahnesini oluşturuyor, grubuna keskin ve yenilikçi zekası ile önderlik ediyor, disiplinli çalışması ile tanınıyor, ünleniyor.

Tepe noktası Oğlak burcunda Neptün ile kavuşuyor. Hayatta çok büyük hayallere sahip ve bu hayallere ulaşmak için elinden ne gelirse yapıyor. Ronaldo’nun halk tarafından bu kadar sevilmesinin bir diğer nedeni ise sosyal duyarlılığının çok güçlü olması ve cömertçe yaptığı sosyal yardımlar. Tepe noktası ile birleşen Neptün ve 11. Evde sosyal gruplar evinde bulunan Güneş onun insanlık adına duyarlı, yardımsever ve cömert olduğunun bir göstergesi.

8. evde Akrep Burcu’nda Güney Ay Düğümü ile birleşen Satürn ve yine 8. Evde bulunan Pluton aslında hayatının hiç de kolay olmadığını, geçmişinden, ailesinden gelen yüklerin ve bağlayıcı sorumluluklarının olduğunu gösteriyor. Satürn bir baba göstergesi olarak Güney Ay Düğümü tarafından zarar görmüş durumda. Bu da alkol müptelası babasını ve babasının onda yaratmış olduğu travmayı gösteriyor. Ronaldo 10 yaşında iken babasını alkol yüzünden sedye üzerinde baygın görüyor ve bu yüzden hayatı boyunca alkol kullanmıyor. Ronaldo adeta bir“survivor” gibi hayata tutunuyor, hayatının belli dönemlerinde yaşadığı krizler onu değişim ve dönüşüme zorluyor.

ISAR CAP Danışman Astrolog 

Pınar M. Selçuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir