Karmanın Lordu, büyük öğretmen, olgunlaştıran Satürn 7 Mart’da Balık Burcu’na geçiyor!

Satürn transitleri zorlayıcıdır, ancak transit bittikten sonra mükafatları ile gelir.

Eğer Satürn’ün disiplininden faydalanıp, ortaya somut bir şeyler çıkarabildiysek, inşa ettiğimiz yeni düzen kalıcı olur. Satürn bulunduğu burcun temalarına kısıtlama da getirir. Satürn, olgunlaştırıcı, geliştirici bir eğitmen gibidir.

Satürn 7 Mart itibariyle 2025 Mayıs’a kadar Balık Burcu’nda olacaktır.

25 Mayıs 2025’de Koç Burcu’na adım atıp sonrasında 1 Eylül 2025 itibariyle yeniden Balık burcuna geçiş yapacaktır.

Satürn 25 Mayıs 2025 – 1 Eylül 2025 arası Koç Burcu’nda olacak!

1 Eylül 2025 – 14 Şubat 2026 arası son kez Balık Burcu’nda transit edecektir.

Balık Burcu’ndan çıkışı 14 Şubat 2026 olacaktır. Dolayısıyla önümüzdeki 3 sene boyunca çok önemli sınavlardan geçeceğiz.

Satürn başta Balık’lar olmak üzere tüm değişken burçları (İkizler – Yay – Başak) yaklaşık 3 sene boyunca birçok yönden değiştirecek, geliştirecektir!

Karmanın Lordu Satürn, Balık transitinde iken ideallerimizi, hayallerimizi gerçekleştirme yönünde bir inşa çalışması yapabiliriz. Satürn bizden sorumluluk üstlenmemizi ister. Balık’lar başta olmak üzere İkizler, Yay ve Başak Burçları daha çok sorumluluk alabilir ve almaya itilebilir. Yükümlülükleri kendi istekleri doğrultusunda artabilir ve arttırılabilir. Özellikle Jüpiter’in egemenliğinde olan Balık ve Yay Burçları sorumluluk almaktan kaçtıkları için bu transit onları sorumluluk üstlenme yönünde zorlayabilir.

Satürn her zaman somut bir şeyler ortaya koymak ister.

Eğer Satürn’ün bu transitini olumlu yönde kullanmak istersek bize büyük bir fırsat sunacaktır!

Yaratıcılığımızı, sezgilerimizi ve hayal gücümüzü daha etkin kullanarak, ideallerimiz yönünde gerçekçi adımlar atabiliriz. Yeter ki Satürn Balık çıkmazı olan kurban psikolojisine girmeyelim! Bu transitin en büyük handikapı (engeli) enerjiyi odaklayamama ve kendini kurban psikolojisine sokmadır. Disiplini elden bırakmayıp, emin adımlarla ilerlersek başarılı olmak ve isteklerimize kavuşmak zor olmayacaktır!

Balık Burcu soyut olan, ruhsal olan, manevi olan ile yakından bağlantılıdır. Dolayısıyla daha çok maneviyata yönelme, ruhsal anlamı keşfetme yönünde de atılımlar atabiliriz. Biraz daha kendi içimize dönerek, kendi derinliklerimizi sorgulayabiliriz. Din, mitoloji ve ezoterik konulara daha çok çekilebiliriz. Mistik konular aracılığı ile varoluşumuzu araştırabilir, bu konulara daha çok kafa yorabiliriz.

Satürn Balık Burcu’nda keyif veren madde kullanımlarını arttırıcı özellikte çalışabilir, dikkat! Alkol ve madde kullanımları bu dönem zarfında daha çok artabilir!

Balık bu dünyadan, gerçeklikten kaçışı simgeler. Maddi dünyanın sorunları ağır bastıkça bağımlılığa meyilli kişiler daha çok bu tür zevk verici, kaçış sağlayan maddelere yönelebilir. Anne, babalar dikkat! Özellikle ergen yaşlarda çocuğu olanlar bu konuda çok hassas olmamalılar, çocuklarını iyi takip etmeli ve onların psikolojik çıkmazlarına azami ölçüde önem vermelidir.

Kimyasallar, ilaçlar da Balık Burcu ile yakından bağlantılıdır. Toplumda antidepresan ilaç kullanımları, ruhsal rahatsızlıklar, korkular bu dönemde artış gösterebilir.

İlaç endüstrisinde olumlu yönde gelişmeler de olabilir. Satürn malefik (kötücül) bir gezegen olarak olumsuzluklarla yakından ilişkili olsa da inşa edilen yapıları da ortaya koyar. Yeni teknikler ve geliştirilen yeni ilaçlar birçok hastalığa çare olabilir.

Yapay zeka ve oyunlar hem Satürn Balık, hem de Pluto’nun Kova Burcu transiti ile çok ileri bir seviyeye ulaşacaktır. Satürn 2026 Şubat’ına kadar oyun endüstrisinde, sanal zekaya bağlı çok önemli atılım ve gelişimleri de beraberinde getirecektir.

Satürn çok da rahat etmediği Balık Burcu’nda dünya çapında önemli krizlere ve afetlere sebebiyet verecektir. Deniz kazaları, tsunamiler, sel ve heyelanlar bunlardan bazıları sayılabilir. Kimi yerde kuraklığa, az yağışa neden olurken, kimi yere aşırı yağış getirecektir.

Satürn son 3 senedir Kova Burcu’ndaydı..

Kova’lar ve yükselen Kova’ların bu son 3 senesi bir hayli yoğun geçti, yeni sorumluluklar aldı. Özellikle 30’lu yaşlardaki Kova’lar (1991 doğumlular) yaşamlarında önemli bir yol ayrımından geçti.

Aslan ve yükselen Aslan’lar için daha da zor oldu son 3 sene.. Satürn onlara zorlu bir karşıt açı yaptı. İlişkileri ve evlilikleri sınandı, belki bazıları boşandı, ilişki alanında kayıplar yaşadı, önemli derslerden geçti..

Akrep ve yükselen Akrep’ler, keza Boğa ve yükselen Boğa’lar, Satürn’den zorlu bir kare açı aldı son 3 senedir.. Onlar da büyük mücadeler verdi, hayatlarında yeni bir şey inşa etti, belki de uğraş verdikleri yapı yıkıldı.. 

Her ne yaşandıysa yaşanandan ders çıkarmak, aynı hataları yapmamak önemli! 

Artık Balık’lar hayal dünyasından çıkıp gerçeklerle yüzleşecek! Balık, Başak, İkizler ve Yay Burçları büyük sorumluluklar üstlenecek!

Peki ya son 3 senedir sizin hayatınız ne yönde değişti?

ISAR CAP Astrolog

Pınar Selçuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir