Her burcun kendine has bir misyonu olduğu gibi Terazi’nin de bu dünyada üstlendiği en önemli görev; çevresinde adaleti ve uyumu sağlamaktır. Terazi için denge hayati önem taşır. Her alanda hayatını bu denge üzerine yapılandırır. Sosyal ilişkilerinde son derece başarılı olan Terazi, arkadaş ortamlarının da vazgeçilmez üyesidir. Koç gibi tek başına hareket etmekten ziyade karşısındaki kişinin istek ve arzularına kulak verip ona göre harekete geçer. Terazi kavga, gürültüden hiç hazzetmez. Karşıtlıkların ve çatışmanın olduğu bir ortamda objektifliğini koruyarak orta yolu bulma konusunda ondan yeteneklisi yoktur. Diplomasi alanında doğuştan master derecesi vardır. Terazi her türlü Venüsyen aktiviteden keyif alır. Eh, yönetici gezegen Venüs olunca zaten aksi beklenemez. Estetik ve artistik konular, sanat, moda, sinema, müzik, edebiyat,  dans, iç mimari, kozmetik Terazi’nin ilgi alanlarıdır. Bu konularda çokça yeteneklidir de. Terazi çevresinde güzellikler olsun ister, o güzellikleri üzerinde taşımak da onun için ayrıca önemlidir. Zevkli giyim stili ile her kıyafeti kendine yakıştırmasını çok iyi becerir.  Mütevazi Başak’ın aksine Terazi giyim kuşam konusunda oldukça iddialıdır. Takılar, aksesuarlar Terazi için olmazsa olmazdır. Haritasında farklı sert açılar olmadığı müddetçe Terazi kişisi zaten evrenden torpilli olarak güzel bir yüzle dünyaya gelir. Çoğunlukla Venüs’ün öpücüğü diye adlandırdığımız gamzelere de sahip olur.

Gelelim Terazi’nin gölgelerine… Her burcun pozitif tarafları olduğu gibi negatif özellikleri de mevcuttur. Zaten mükemmel insan diye bir kavram olsa dahi gerçek hayatta sadece efsanelerde, mitlerde, kutsal kitaplarda mükemmel insanın var olduğuna şahit oluruz. O yüzden sözüm meclisten dışarı, alınmaca gücenmece yok…

Terazi’nin insan ilişkileri yönünde, sosyal konularda çok başarılı olduğuna değinmiştik. Ancak bazen Terazi karşısındakine o denli bağımlı hale gelir ki kendi kararlarını dahi tek başına almaktan aciz kalır. Sürekli onay bekler haldeki pozisyonu onu pasifleştirebilir, kararsız kılabilir. Sorumluluk almaktan kaçınabilir.

İç dünyasındaki uyumu ve dinginliği korumak adına Terazi, dış dünyada elinden geleni ardına koymaz. Bu bazen uyumsuzluk ve kavga çıkmaması adına kendi fikirlerini bastırmak, dile getirememek bile olabilir. Karşısındaki kişi kırılır, alınır, gücenir diye gerçek duygularını ifade etmekten kaçınabilir. Sahte davranışlar, sahte gülüşler geliştirebilir. Ben buna Terazi tipi İngiliz kibarlığı adını veriyorum.

Terazi zevklerine, keyiflerine bir hayli düşkündür. Bazen bunun faturası ağır olabilir. Bu nedenle kilo ve sağlık sorunları baş gösterebilir. Bu uğurda bir servet bile harcanabilir.

Terazi hava elementine mensup bir burç olduğu için havanın yüzeyselliğini de bünyesinde taşır. Sohbeti hoş olan Terazi çoğunlukla derinlikli ilişkiler kurma konusunda pek de istekli değildir. Derinlik konusu bir sonraki burcun, Akrep’in uzmanlık alanıdır. Akrep hayatın hep güllük gülistanlık olmadığını çok iyi bilir. Ancak Terazi hayatını bir gül bahçesindeymişçesine görmeyi ve yaşamayı tercih eder.

Nitekim bizlere uyumu, dengeyi, barışı, zerafeti ve güzellikleri getiren Terazi’ler için iyi ki varsınız diyorum!

ISAR CAP Danışman Astrolog 

Pınar M. Selçuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir