2 Temmuz Salı akşamı Türkiye saati ile 22.16’da Yengeç♋ Burcu’nun 10.derecesinde “Tam Güneş Tutulması” meydana geliyor!

Kuzey Ay Düğümü yönündeki bu Tutulma aslında etkileri yoğun olan bir 🌙YeniAy’dır! Ay ve Güneş, ♋Yengeç Burcu’nda kavuşum halinde olacaktır!

Tutulmanın Kuzey Ay Düğümü yönünde olması etkilerini daha pozitif kılacaktır.

Bu Tutulma’nın etkisiyle hayatlarımızda son aylarda yaşadığımız sıkışıklıklar akışa girecek, yolumuzun açıldığını göreceğiz. Yeni başlangıçlar yapmak adına gerekli olan motivasyonu güçlü bir şekilde duyumsayacağız.

Yengeç Burcu, ana rahmi gibi koruyan, besleyen, büyüten bir yapıdadır. Tutulmanın Yengeç’te olması önümüzdeki 6 aylık süreçte ev, aile, yuva, annelik, güvenlik, çocuklar gibi temaların ön plana çıkacağını gösteriyor. Elbette Yengeç Burcu‘nun doğum haritanızda düştüğü eve göre de ayrıca kişiye özel değerlendirmek gerekiyor.

Tutulma karmanın gezegeni Satürn‘ün karşısında gerçekleşiyor! Satürn sert, disiplinli yaşlı bir öğretmen gibidir. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte yukarıda bahsettiğim temaların üzerinde daha çok çalışma, uğraş verme, disipline girme söz konusu olacaktır.

Her birimizin kendine has yaşam planları vardır.

Bu planlar biz daha anne karnında iken varlığımız ve sistem tarafından belirlenir. İşte bu tutulma zamanları bu plandaki yol ayrımları gibidir.

Özgür irademiz ile birtakım kararlar alırız, bazen de kadersel gelişmeler yaşarız. Bazen bu plandan uzaklaşıp bambaşka yönlere sapmaya kalkarız.

İşte böyle zamanlarda sistem bize birtakım yollarla gerçek planımızı hatırlatır. Umarım bu tutulma sizlere yaşam planınız yönünde adımlar atmanız konusunda ilham kaynağı olur!

Sevgiler,

ISAR CAP ASTROLOG

PINAR SELÇUK